De derde nieuwsbrief van 2026. Iets later dan we hadden voorzien.
Lees dit maal over 2 opgeleide kaderleden, de planning tot de kerstvakantie, waar bestaat ons team lesgevers uit, de gehouden algemene vergaderingen
en natuurlijk weer een nieuwe wist u dat. Weer veel leesplezier!
Algemene vergaderingen
5 en 18 september werden twee algemene vergaderingen gehouden waarbij het bestuur nieuwe statuten en een nieuw huishoudelijk regelement voorlegde. Deze nieuwe documenten zijn nodig omdat vanaf 1 juli 2027 de Wet Bestuur en Toezicht Rechtspersonen (WBTR) van kracht is. Deze wet heeft onder andere als doel het voorkomen van excessen bij de verenging omdat een bestuurslid te veel stemrecht heeft of dat bestuursleden er met de verenigingskas vandoor gaan. Ook zijn er nu regels hoe om te gaan met de privacy informatie van leden en hoe algemene en bestuurs-vergaderingen georganiseerd kunnen worden maar ook hoe er tot besluiten gekomen kan worden.
Tijdens de niet zo druk bezochte vergaderingen stemden de aanwezigen in ieder geval in met de nieuwe documenten. U heeft ze al in de mailbox gehad, maar binnenkort na bekrachtiging bij notaris zult u ze ook op de website kunnen vinden (artikelen onder “Over ons”).
Kleine tijdverschuiving vrijdagavonden
Omdat ook de vrijdag meer wordt georganiseerd door het zwembad en de wedstrijdverenging Blue Marlins moeten wij iets schuiven met onze tijden. Gaat slechts om 5 minuten, maar toch.
Vanaf heden starten de lessen voor de Jeugd en Snorkelen om 19:05 en eindigt deze om 19:50.
De lessen voor volwassenen starten om 20:00 en eindigen om 20:55.
Kledingzwemmen
Er zijn weer nieuwe zwemmers in ons midden en zwemmers hebben voor de zomervakantie een diploma gehaald. Daarom een herhaling van de kledingpakketten per badje/diploma.
Wij starten elke les met een deel gekleed zwemmen om zwemmers voor te bereiden op het zwemmen met kleding en schoenen wat al snel als zwaarder wordt ervaren. Zwemmen met kleding is onderdeel van de diploma’s in het kader van red je zelf als je gekleed te water komt of gaat.
Zorgt u er voor dat de zwemmers een vast schoon kledingpakket hebben en deze aantrekken?
De kleding eisen per badje/diploma (Badje 1 – Octopussen, Badje 2 – Zeepaardjes, Badje 3 Krabben):
Wel raden we aan altijd een eigen vinnenset, snorkelbril en snorkel mee te nemen.
Planning tot de kerstvakantie
Op dagen die niet genoemd worden is er gewoon les voor alle groepen.
We benoemen hier alleen de bijzonderheden. Let op. De rode datums, deze avonden vallen uit.
Dag | Datum | Bijzonderheden | Tijdstip |
Woensdag | 7-10 | Kijkdag langs de rand van het bad van uw zwemmer |
|
Vrijdag | 9-10 | Kijkdag langs de rand van het bad van uw zwemmer |
|
Woensdag | 21-10 | Herfstvakantie, er is wel zwemmen | |
Vrijdag | 23-10 | Herfstvakantie, i.v.m. een wedstrijd is er geen zwemmen ! |
|
Vrijdag | 30-10 | Proefzwemmen zwemvaardigheid jeugd | 19:05-19:50 |
Woensdag | 4-11 | Proefzwemmen ABC jeugd, alleen woensdaggroepen | |
Vrijdag | 6-11 | Proefzwemmen ABC jeugd en Snorkelen | 19:05-19:50 |
Vrijdag | 13-11 | Proefzwemmen zwemvaardigheid volwassenen | 20:00-20:55 |
Vrijdag | 20-11 | Diplomazwemmen zwemvaardigheid jeugd | 19:05-19:50 |
Woensdag | 25-11 | Diplomazwemmen ABC jeugd voor woensdag- en vrijdaggroep! | 18:35-19:25 |
Vrijdag | 27-11 | Diplomazwemmen Snorkelen | 19:05-19:50 |
Woensdag | 2-12 | Pietendisco |
|
Vrijdag | 4-12 | Pietendisco | 20:00-20:55 |
Vrijdag | 11-12 | Geen les i.v.m. sluiting van het zwembad ! * |
|
Woensdag | 16-12 | Ouder en kind zwemmen | |
Vrijdag | 18-12 | Ouder en kind zwemmen (jeugd), partnerzwemmen (volwassenen) |
* Wij hopen nog op een regeling met het zwembad over van de les. U hoort van ons als dat zo is.
Geslaagd!
Wij zijn verheugd u te kunnen melden dat wij sinds maandag 7 september weer twee gediplomeerde vrijwilligers rijker zijn. Abdallah (kaderlid woensdag) en Max (kaderlid vrijdag) zijn die dag geslaagd voor hun certificaat Zwemlesgever ABC. Zij mochten in het bijzijn van twee bestuursleden hun certificaten van de exmencommisie in ontvangst nemen. Op hun lesdag zijn beiden in het zonnetje gezet in het bijzijn van alle kaderleden. Beiden zijn bij ons begonnen als jeugdondersteuner en wedstrijdzwemmer. Abdallah en Max, nogmaals gefeliciteerd met deze prima prestatie. Veel lesplezier!
Ereleden en leden van verdienste
Bij de Algemene Vergadering (AV) van 30 maart zijn door het bestuur 2 leden voorgedragen voor het Erelidmaatschap. Dit omdat zij zich langdurig inzetten in diverse functies en voor diverse taken door de tijd heen. Ook werden er twee leden voorgedragen voor de titel Lid van Verdienste. Ook deze leden hebben zich al jaren ingezet voor de vereniging. De AV stemde in met de benoeming. De leden kregen op het vrijwilligersfeest de bijbehorende oorkondes, een mooie bos bloemen en een cadeaubon uitgereikt door leden van het bestuur. Cecilia kon er niet bij zijn, zij is in het zwembad verrast.
Marian Kalishoek en Ton van Dijk zijn tot Erelid benoemd. Cecilia Ponsen-Theunisse en Dik van Houwelingen zijn tot Lid van Verdienste benoemd. Jullie zijn voorbeelden voor ons allen.
Nogmaals gefeliciteerd!
Ons team
Ze worden geholpen door ondersteuners. De ondersteuner kan een volwassenene zijn, maar ook een jeugdondersteuner. De jeugd heeft de toekomst vinden wij en wij motiveren juist hen om ons te helpen. Deze ondersteuners worden door de verantwoordelijke lesgvers in het bad opgeleid tot assistent lesgever. Als vereniging in Rotterdam-Zuid zijn wij er trots op dat onze kadergroep divers is. Jong, oud, man, vrouw, jongen, meisje en van diverse afkomst, alles is vertegenwoordigd.
1 van hen is ook gedelegeerde bij de NRZ en bezoekt andere lesgevers voor het controleren of examens voldoen aan de eisen van de Nationale Zwemdiploma’s.
Wilt u ook helpen? Schroom niet. Geef het aan bij de dames van de receptie.
Wist u dat?
- Wij een zelfstandige zwemvereniging zijn
- Wij geen onderdeel zijn van het Zwemcentrum Rotterdam
- Wij het badwater huren bij het Sportbedrijf Rotterdam
- U klachten over het zwembad via ons kunt delen
- Wij Licentiehouder Nationale Zwemdiploma’s zijn
- Contributie betaalt moet worden voordat een nieuwe periode (maand/kwartaal) begint
- U dat zelf heeft aangegeven bij de inschrijving
- Wij tegenwoordig toch veel betaalverzoeken moeten sturen voor de afgelopen maand(en)
- Wij op de website onze gedragsregels hebben verwoord onder “Over ons”
- Deze aandringen op respect voor alle leden, kader en zwemmers, jong en oud
- Wij verwachten dat iedereen zich houdt aan normen en waarden verwoord in de regels
Herhaling
- Douchen (lichaam en kleding afspoelen) vooraf aan de les verplicht is
- Shampoo en wasgel de vloeren heel erg glad maken waardoor vallen op de loer ligt
- We daarom na de les geen shampoo en wasgel toestaan, douche thuis is het devies
Tot snel in het zwembad!
